Wiadomości

Misje parafialne

misje parafialne 2023W dniach 22–29 października trwały w naszej parafii Misje Święte. Odbywały się pod hasłem: „Odnów i umocnij naszą wiarę Panie”. Głosili je księża salwatorianie: ks. Andrzej Drogoś SDS i ks. Rafał Czyż SDS. Był to czas pogłębionej refleksji nad wiarą i życiem duchowym każdego z parafian.

Każdy z dni miał swój temat przewodni, wokół którego koncentrowali się misjonarze w głoszonych homiliach. Oprócz udziału w Mszach Świętych parafianie mogli odnowić przyrzeczenia chrzcielne i małżeńskie, wyspowiadać się, czy zatrzymać na chwilę wieczornej refleksji podczas Misyjnego Apelu Jasnogórskiego. Również te osoby, które z różnych względów nie mogły przyjść do kościoła parafialnego, miały możliwość spotkania z misjonarzami i misyjnym Słowem Bożym. Księża misjonarze udali się z posługą do chorych w jeden z dni, a wieczorne apele i niektóre nabożeństwa były transmitowane. Osobne spotkania miały także dzieci i młodzież uczestniczące w życiu parafii poprzez grupy duszpasterskie.
W przedostatnim dniu misji wypadł odpust parafialny ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza, który zbiegł się w czasie z dziesięcioleciem ustanowienia naszego kościoła parafialnego Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu, po uroczystej mszy odpustowej, parafia została w sposób szczególny zawierzona Matce Bożej.
W ostatnim dniu, podczas specjalnego nabożeństwa został poświęcony krzyż misyjny, znajdujący się przed wejściem do kościoła oraz prywatne krzyże parafian. Księża misjonarze udzielili też błogosławieństwa, którego przyjęcie wiązało się z zyskaniem odpustu zupełnego. Posłali także parafian, by nieśli i krzewili dzieło misyjne przez dalsze swoje życie.

Tekst: Adrian Cieślik

Zdjęcia: Krystian Bielski, ks. Paweł Krzak, Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia

 

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.