Wiadomości

Dziesięciolecie Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej

10 lecie sanktuarium28 października przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza, patronów kościoła zabytkowego. Jest to też dzień, podczas którego w 2013 r. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż podniósł kościół parafialny (nowy) do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Msza Święta odpustowa i dziękczynna za dziesięciolecie sanktuarium sprawowana była o godzinie 16. Przewodniczył jej i homilię wygłosił misjonarz, ks. Andrzej Drogoś SDS (uroczystość zbiegła się w czasie z trwającymi w parafii Misjami Świętymi). Koncelebrowali kapłani: ks. Rafał Czyż SDS (drugi z misjonarzy), ks. Piotr Szyrszeń SDS (rodak z Dobrej) oraz ks. proboszcz Wojciech Sroka. We wstępie do Eucharystii ks. proboszcz wspomniał swoich poprzedników: ks. Władysława Taraska, którego staraniem świątynia została wybudowana i który już w trakcie budowy nazywał ją sanktuarium oraz ks. Zbigniewa Smajdora, który czynił skuteczne starania, by rzeczywiście taki tytuł nosiła.
Po Mszy Świętej, w specjalnym misyjnym nabożeństwie, parafia i wszystkie jej rodziny zostały zawierzone Matce Bożej. Dziękowano też za wieloletnią obecność Maryi w parafii i jej szczególne orędownictwo i wstawiennictwo – Matka Boża Szkaplerzna odbiera bowiem kult w Dobrej od wieków.
W czasie uroczystości śpiewem posługiwał Chór BelCanto z Dobrej.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia

 

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.