Uroczystość Wszystkich Świętych

wszystkich swietych 2023Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to dwa dni, podczas których w sposób szczególny nasze myśli i kroki kierujemy na cmentarze. Wspominamy zmarłych, modlimy się przy ich grobach.

1 listopada miała miejsce tradycyjna procesja ze starego kościoła na cmentarz parafialny. Podczas niej odmawiany był różaniec za zmarłych oraz modlitwy przy kolejnych stacjach żałobnych. Celebrans święcił i okadzał przy okazji groby (zwłaszcza te nowe).
Po procesji, która przeszła przez cały teren cmentarza, sprawowana była na placu przed kaplicą Msza Święta. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. proboszcz Wojciech Sroka. Koncelebrowali kapłani rodacy: ks. Piotr Sieja, ks. Jerzy Smoleń, ks. Piotr Szyrszeń SDS. Posługę muzyczną sprawowała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej.
W uroczystości licznie wzięli udział parafianie oraz goście mający bliskich pochowanych na cmentarzu parafialnym.

Zdjęcia z drona: Artur Ranosz