Wiadomości

Makulatura na misyjne studnie

makulatura 06aZ inicjatywy Akcji Katolickiej zorganizowana została w naszej parafii akcja misyjna "Makulatura na misyjne studnie", która jest kontynuacją wspierania tarnowskich misjonarzy, którzy budują studnie dla mieszkańców krajów Afrykańskich, wśród których pełnią posługę duszpasterską. Nasza parafia już wcześniej włączała się w to dzieło, zbierając makulaturę i plastikowe nakrętki.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią biskupa Jana Styrny

bp j styrna

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 28 września br. zmarł w wieku 81 lat biskup elbląski senior Jan Styrna. Śp. biskup Styrna pochodził z diecezji tarnowskiej, urodził się w Przyborowie, był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991-2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji.
Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Jana Styrny rozpoczną się w katedrze w Elblągu w niedzielę 2 października Mszą świętą żałobną o godz. 16.00, zaś w poniedziałek 3 października o godz. 12.00 będzie celebrowana Msza święta pogrzebowa. Natomiast w naszej tarnowskiej katedrze, w dzień pogrzebu, w poniedziałek o godz. 18.00, będzie także celebrowana Msza święta za śp. biskupa Jana Styrnę.
Proszę tarnowskich diecezjan o modlitwę za naszego rodaka, zmarłego biskupa Jana, który przez szereg lat oddanie służył naszej diecezjalnej wspólnocie.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Kartki wypominkowe interaktywne

kartki wypominkoweZbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Tradycyjną formą modlitwy Kościoła za zmarłych są „wypominki”, czyli wspólnotowa modlitwa połączona z odczytaniem imion i nazwisk naszych zmarłych polecanych Panu Bogu.

Poświęcenie nowego krzyża

nowy krzyzW niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich, w dniu 9 lipca 2000 roku, ówczesny proboszcz ks. Władysław Tarasek, podając program rekolekcji przygotowujących parafię do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, napisał: „O godz. 19.30 w środę, w Dniu Pokuty, wyruszy procesja z krzyżem, wszystkich Stanów naszej Parafii, aby przeżywać Drogę Krzyżową. Na trasie do górnego krzyża na Górce Plebańskiej ustawimy czternaście krzyży. Krzyż, który będziemy nieść w Drodze Krzyżowej na Górkę Plebańską, będzie miał wyryte słowa: Jubileusz 2000, a na dole datę Nawiedzenia: 13.07. Stanie w miejscu, z którego przejmiemy Ikonę Jasnogórskiej Pani o godz. 17.30, w czwartek 13 lipca br.”

Nowi Ceremoniarze

ceremoniarze 2022W sobotę 10 września 2022, o godzinie 10:30 w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, odbyła się uroczysta Msza Święta, sprawowana pod przewodnictwem JE Bpa. Andrzeja Jeża, podczas której 200 młodych chłopców zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji ceremoniarza i animatora liturgicznego. Pośród nowych ceremoniarzy nie zabrakło młodych z LSO w Dobrej: Maksymiliana, Kacpra i Jakuba.

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.