Kapłańskie jubileusze

jubileusze kaplanskieSiódma niedziela wielkanocna, oprócz święta Zesłania Ducha Świętego (tzw. „Zielonych Świątek”), przyniosła w naszej parafii dostojną uroczystość podwójnego jubileuszu kapłańskiego. Srebrny jubileusz kapłaństwa obchodził nasz rodak, ks. Adam Gąsior SAC, a dziesiątą rocznicę święceń wikariusz, ks. Arkadiusz Kabaj.

Uroczystą sumę jubileuszową sprawował ks. Adam, przy koncelebrze: ks. proboszcza Wojciecha Sroki, ks. Arkadiusza, ks. Jakuba Jasiaka, ks. Jerzego Smolenia oraz ks. Piotra Kalinowskiego SAC, który wygłosił również Słowo Boże.
Na początku Eucharystii lektor przedstawił sylwetki obu kapłanów i po krótce ich drogę kapłańską. Po Komunii Świętej przedstawiciele grup i stowarzyszeń parafialnych złożyli kapłanom życzenia oraz wręczyli kwiaty. Rozległy się gromkie brawa będące wyrazem wdzięczności parafian za dar kapłaństwa dostojnych jubilatów. W imieniu obu księży podziękowanie parafianom oraz księżom i wszystkim, którzy przyczynili się do jubileuszu, złożył ks. Adam. Stanowiło ono również swoiste pożegnanie zakonnika z parafią po kilkumiesięcznym urlopie, gdyż powróci on w niedługim czasie do Kolumbii, gdzie pracuje od około 20 lat. Pallotyni, zgromadzenie, którego członkiem jest ks. Gąsior, mają tam bowiem placówkę misyjną.
Liturgię upiększył śpiew Chóru BelCanto, dyrygowanego przez p. Urszulę Palkę-Ranosz oraz gra Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej pod dyrekcją p. Anny Krywoborodenko. Po zakończeniu Eucharystii, na zewnątrz świątyni, orkiestra zagrała dla księży jubilatów specjalną wiązankę muzyczną.