Sakrament Bierzmowania

bierzmowanie15 czerwca 2021 r. 103 młode osoby z naszej parafii, a także ze Skrzydlnej, Stróży i Jurkowa przyjęły w Dobrej Sakrament Bierzmowania. Szafarzem był biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Artur Ważny, najmłodszy stażem spośród tarnowskich biskupów.

Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił uroczystą homilię. Mówił w niej o dwóch znakach krzyża, jakie przyjmą młodzi ludzie – krzyżu, który mają na piersiach oraz krzyżu, jaki zostanie im nakreślony na czole olejem krzyżma. Oba są znakami miłości: pierwszy Chrystusa, drugi Kościoła.
Mszę Świętą wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali kapłani: ks. dr Jan Banach, Dziekan Dekanatu Tymbark, ks. Wojciech Sroka i ks. Jakub Jasiak z Dobrej, ks. Tadeusz Piwowarski z Jurkowa, ks. Eugeniusz Kamionka ze Stróży, kapłani ze Skrzydlnej: ks. Marek Krupa i ks. Bogdan Mikołajczyk oraz rodak dobrzański ks. Piotr Szyrszeń SDS.
Nim rozpoczęła się Eucharystia, przedstawiciele rodziców kandydatów powitali Księdza Biskupa i poprosili w imieniu młodzieży o udzielenie sakramentu. Po zakończeniu zaś przedstawiciele młodzieży wyrazili wdzięczność Jego Ekscelencji za dar bierzmowania, a swoim katechetom podziękowali symbolicznymi kwiatami.