Oaza "Dobrej Młodzieży" - "Mogliśmy być znowu razem"

oaza mlodziezMłodzież należąca do grupy apostolskiej przy parafii w Dobrej, wyruszyła na pierwszą wakacyjną oazę do Zakopanego.
- Był to czas dobrego wypoczynku, ale również formacji. Przeżywaliśmy go pod hasłem: "Przyjdę i uzdrowię go". To słowa zaczerpnięte z ewangelii z pierwszego dnia oazy. W tych dniach przewodnikiem było dla nas Słowo Boże - mówi Ks. Jakub Jasiak, organizator wypoczynku.

- Udało nam się wraz z trzema koleżankami ukończyć kurs wychowawców i podjąć opiekę nad naszą grupą. Dokumentów było co niemiara - relacjonuje Szymon Miśkowiec.
Młodzież w ramach oazy wędrowała po górach, była na gokartach, w parku linowym, w kinie, wyjechała kolejką linową na Kasprowy Wierch, zwiedzała Zakopane, jak również była na basenach termalnych.
- Atrakcji było dużo. Dni były bardzo intensywne, tym bardziej, że mieliśmy możliwość Spowiedzi, codziennie Mszę św., spotkania w grupach, adorację. Choć momentami jesteśmy nieco zmęczeni, lubimy przecież żyć intensywnie - dodaje Jakub Seretiuk, uczestnik oazy.
- Było naprawdę świetnie, przede wszystkim mogliśmy być znowu razem - podkreśla jedna z uczestniczek.