Drugi dzień odpustu parafialnego

odpust dzien 2Sobota 17 lipca przebiegała w naszej parafii nadal pod znakiem odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Był to dzień poświęcony modlitwie w intencji rodzin, dlatego też na każdej Mszy Świętej małżonkowie mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń ślubnych.

Kazania w tym dniu głosił ks. Henryk Homoncik – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krościenku. On również przewodniczył uroczystej sumie odpustowej z procesją. Koncelebrowali ją ks. proboszcz Wojciech Sroka oraz ks. dr Jerzy Smoleń. W homiliach dało się słyszeć głos o miejscu i roli rodziny w dzisiejszym świecie. To w rodzinach kształtuje się przede wszystkim nasza wiara.
Po Mszy Świętej wyruszyła uroczysta procesja dookoła świątyni, z Najświętszym Sakramentem. Po procesji miał miejsce obrzęd błogosławieństwa dzieci i matek w stanie błogosławionym. Dla najmłodszych przewidziane były cukierki.
Przed Mszami odmawiany był różaniec, a po nabożeństwach była możliwość przyjęcia szkaplerza i zapisania się do Bractwa Szkaplerza Świętego. Swoistą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, były kramy odpustowe, widoczne w każdy dzień uroczystości, a w drugim dniu parafialnego świętowania odwiedzane rodzinami.