Błogosławieństwo pojazdów – wspomnienie św. Krzysztofa

blogoslawienstwo pojazdowOprócz wspomnienia św. Jakuba, 25 lipca przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji święci się pojazdy mechaniczne i błogosławi prowadzących.
W niedzielę 25 lipca poświęcenie miało miejsce po każdej Mszy Świętej. Jeden z kapłanów odmawiał modlitwę błogosławieństwa, pozostali zaś szli przez parkingi przykościelne, kropiąc samochody i podróżujących nimi parafian wodą święconą.