Tym razem Wrocław...

oaza wroclawOaza Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji tarnowskiej tym razem odbyła się we Wrocławiu. Uczestniczyło w niej 50 ministrantów i lektorów z Borowej, Dobrej, Dębicy i Nowego Sącza.

- W tym roku wybraliśmy ośrodek w samym centrum miasta na Ostrowie Tumskim, niedaleko Archikatedry Wrocławskiej. Gościło nas Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Atmosfera klasztoru sprzyjała dobrej formacji chłopców - mówi moderator oazy Ks. Jakub Jasiak.
- W tym roku atrakcji było co niemiara. Wrocław daje ogromne możliwości. Z drugiej strony musieliśmy zrównoważyć czas atrakcji z dobrą formacją i modlitwą, tak aby nie sprowadzić tego czasu do kolonii. To jednak oaza - mówi Kamil Olesiak, jeden z animatorów wychowawców.
- W tym roku omawialiśmy na oazie w czasie spotkania liturgicznego wszystkie stopnie ministranckie w ogólności, w ramach postaci dnia mówiliśmy o świętych związanych z Wrocławiem, na oratorium uczyliśmy się modlitwy. Nie zabrakło codziennej Mszy, św., namiotu spotkania - adoracji, spowiedzi i spotkań w grupach oraz pogodnego wieczoru - mówi Kacper Lach, animator i ceremoniarz.
Na oazie pomagali klerycy tarnowskiego seminarium, szlifując umiejętności duszpasterskie, kleryk Rafał Sekuła i kleryk Adrian Heretyk, trzech animatorów wychowawców oraz pięciu ceremoniarzy.
Chłopcy zobaczyli Hydropolis, Ostrów Tumski z Archikatedrą, Ogród Japoński, Hale Stulecia, Pergolę z Fontanną Multimedialną, Iglicę, Zoo, Afrykanariumi, Oceanarium, Stadion Miejski, Sky Tower, Stare Miasto, Rynek i Dzielnicę Czterech Wyznań oraz Panoramę Racławicką. Mieli zajęcia z piłki nożnej, w parku linowym i na torze gokartowym oraz uczestniczyli w nocnym rejsie statkiem po Odrze.
- Największym przeżyciem była dla nas uroczysta Msza św. w Archikatedrze Wrocławskiej i możliwość uczestniczenia w asyście. Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza mogliśmy podjąć posługę liturgiczną w tej pięknej przestrzeni liturgicznej - mówi Krystian Bielski, animator ceremoniarz.
- Było wspaniale, za rok też pojadę - mówi jeden z uczestników.

Zobacz zdjęcia(fot.K.Bielski)