Wiadomości

Gminne dziękczynienie za plony – Msza Święta Dożynkowa

dozynki22 sierpnia 2021 r. odbywały się w Dobrej – „stolicy” gminy – Dożynki, czyli tzw. Święto Plonów. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji rolników oraz jako podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych. Eucharystii sprawowanej w dobrzańskim Sanktuarium przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Wojciech Sroka.


Podczas Mszy Świętej szczególnie czynnie w Liturgię Słowa Bożego zaangażowali się radni Gminy Dobra: Jan Palki i Małgorzata Podgórni oraz wójt Benedykt Węgrzyn. Po Komunii Świętej ks. proboszcz pobłogosławił przyniesione przez przedstawicielki kół gospodyń dary – chleb, kołacz i kosze owoców. Od strony muzycznej liturgię upiększała gra Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej oraz śpiew zespołu regionalnego „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej.
Po Mszy Świętej uczestnicy udali się korowodem do Parku im. Małachowskich, gdzie miała miejsce dalsza, świecka, część uroczystości gminnych.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik

Zobacz zdjęcia

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.