Gminne dziękczynienie za plony – Msza Święta Dożynkowa

dozynki22 sierpnia 2021 r. odbywały się w Dobrej – „stolicy” gminy – Dożynki, czyli tzw. Święto Plonów. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w intencji rolników oraz jako podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory i zachowanie od klęsk żywiołowych. Eucharystii sprawowanej w dobrzańskim Sanktuarium przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Wojciech Sroka.

Podczas Mszy Świętej szczególnie czynnie w Liturgię Słowa Bożego zaangażowali się radni Gminy Dobra: Jan Palki i Małgorzata Podgórni oraz wójt Benedykt Węgrzyn. Po Komunii Świętej ks. proboszcz pobłogosławił przyniesione przez przedstawicielki kół gospodyń dary – chleb, kołacz i kosze owoców. Od strony muzycznej liturgię upiększała gra Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej oraz śpiew zespołu regionalnego „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej.
Po Mszy Świętej uczestnicy udali się korowodem do Parku im. Małachowskich, gdzie miała miejsce dalsza, świecka, część uroczystości gminnych.