Nowa salka duszpasterska dla młodzieży

nowa salka3 września rozpoczął się kolejny rok działalności Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Dobra Młodzież”. Na pierwsze spotkanie przyszła rekordowa ilość młodych osób – blisko stu. Niespodzianką dla wszystkich była nowa przestrzeń - pojawiła się bowiem w naszym kościele kolejna odnowiona salka do spotkań.

Obok dotychczasowej sali młodzieżowej znajdowało się podobnej wielkości pomieszczenie. Przechowywane były w nim eksponaty z Muzeum Parafialnego. Te zostały przeniesione i zabezpieczone w innym miejscu, a wnętrze wyremontowano i oddano do użytku grup parafialnych. Poświęcenia nowej przestrzeni dokonał, w obecności młodzieży oraz kapłanów wikariuszy, ks. proboszcz Wojciech Sroka.
Sala została wyremontowana staraniem i pracą młodzieży, według projektu Dominiki Czyrnek. Poświęcona została w szczególny sposób św. Janowi Pawłowi II, stąd na ścianach znalazły się cytaty Wielkiego Papieża Polaka. Zarówno ksiądz proboszcz, jak i opiekun młodzieży, ks. Jakub Jasiak, podziękowali młodzieży za trud włożony w prace remontowe i za poświęcony czas.
Jak pokazało pierwsze tegoroczne spotkanie młodzieży, salka jest bardzo potrzebna – tak liczna grupa może swobodnie i komfortowo pracować nad swoją formacją.