Wiadomości

Pożegnanie Ks. Jakuba

pozegnanie ks jakuba21 sierpnia, w 21 niedzielę zwykłą roku 2022 uroczyście pożegnaliśmy ks. Jakuba Jasiaka, który po 6 latach pracy (2016–2022), decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza zakończył posługę w naszej parafii. Został skierowany do pracy w charakterze wikariusza Parafii Katedralnej w Tarnowie.

O godzinie 11. sprawowana była uroczysta Eucharystia dziękczynna. Przewodniczył jej, modląc się w intencji odchodzącego kapłana, ks. proboszcz Wojciech Sroka. Koncelebrowali księża rodacy oraz przyjaciele ks. Jakuba i on sam. Homilię wygłosił ksiądz proboszcz. Podczas Mszy Świętej posługiwał śpiewem Chór BelCanto z Dobrej.
Po Komunii Świętej delegacje grup i stowarzyszeń działających w parafii, zarówno dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych pożegnały ks. Jakuba okolicznościowymi życzeniami. W imieniu Rady Powiatu Limanowskiego odczytał je p. Czesław Kawalec, Radny, a w imieniu wszystkich zebranych parafian p. Dominik Kawalec, Radny Parafialny. Licznie zgromadzeni parafianie wyrażali wdzięczność ks. Jakubowi gromkimi brawami. Na koniec obfite podziękowanie złożył sam ks. Jakub, nawiązując do pierwszego kazania wygłoszonego w Dobrej. W dowód wdzięczności dla parafii ks. Jasiak ofiarował złoty ornat, a wiernym obrazki ze sceną zesłania Ducha Świętego, z polichromii naszego kościoła parafialnego i słowem podziękowania oraz zapewnienia o modlitewnej pamięci.
Dzieła księdza Jakuba w dobrzańskiej wspólnocie są bardzo liczne i widoczne. Rozrosły się szeregi ministrantów i lektorów, rozwinęła się grupa młodzieżowa. Wśród parafian obudził się duch pielgrzymowania, a to za sprawą pielgrzymek autokarowych i licznych wyjazdów. Troską objęci zostali najstarsi parafianie, co widoczne było zwłaszcza podczas Dni Seniora. Radosne świętowanie Bożego Narodzenia możliwe było szczególnie podczas Orszaków Trzech Króli, które ks. Jakub zainicjował w Dobrej. Dzięki jego działaniom parafianie zainteresowali się trwającym V Synodem Diecezji Tarnowskiej. Dzieła charytatywne, prowadzone z Caritasem oraz w zakresie pomocy uchodźcom wojennym doskonale jednoczyły młodszych i starszych parafian. Również trudne tematy, które wybrzmiewały w czasie pięknych i odważnych kazań stały się jasne dla wiernych. I wiele, wiele innych wspaniałych dzieł.

Tekst i zdjęcia: Adrian Cieślik


***
Z przemówienia pożegnalnego:
Drogi Księże Jakubie!
W imieniu wszystkich parafian, w imieniu wszystkich działających w parafii grup (…) szczerym sercem pragniemy podziękować za to wszystko, o czym wcześniej wspomnieliśmy i za wszelkie niewymienione, ale tkwiące w naszych sercach, otrzymane od Księdza dobro, za każde dobre słowo, każdy serdeczny uśmiech, za życzliwość. Niech Pan Bóg wynagrodzi (…) obfitymi łaskami, błogosławieństwem i zdrowiem, a Matka Boża Szkaplerzna niech otacza Księdza troskliwą opieką. Szczęść Boże!

***

Również redakcja parafialnej strony internetowej składa wyrazy wdzięczności za wszelką współpracę na przestrzeni minionych sześciu lat. Dziękujemy za każde słowo wypowiedziane na łamach naszego portalu, za pomoc redakcyjną, za przygotowywane artykuły i relacje. Życzymy wszystkiego dobrego na dalszej kapłańskiej drodze. Szczęść Boże!

Zobacz zdjęcia

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.