Msza Święta Dożynkowa

dozynki 202221 sierpnia 2022 r. w naszym kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta w intencji rolników z terenu gminy Dobra, tzw. Dożynkowa. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. proboszcz Wojciech Sroka, przy koncelebrze ks. Arkadiusza Kabaja, wikariusza.

W homilii ks. proboszcz odniósł się do trudnej pracy rolników, podając ją jako przykład bramy do nieba. Na koniec kazania życzył rolnikom wytrwałości w trudzie oraz błogosławieństwa w plonach.
Podczas Mszy Świętej piękna liturgii dodawała gra Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej, pod batutą p. Anny Krywoborodenko. Orkiestra poprowadziła również korowód uczestników uroczystości do Parku Małachowskich, gdzie dożynki gminne miały dalszy ciąg.
Nie było w tym roku tradycyjnych wieńców dożynkowych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Porąbki, Skrzydlnej i Przenoszy przyniosły za to kosze owoców i produktów regionalnych oraz chleb. Ksiądz proboszcz poświęcił te pokarmy, pobłogosławił także spożywających je, następnie zostały one zaniesione do Parku i wręczone zwierzchnikom gminy i powiatu. Chlebem podzielił się z mieszkańcami gminy wójt, p. Benedykt Węgrzyn.