Oaza w Rzymie i pozdrowienie przez Papieża!

oaza lso rzym 202253 ministrantów i lektorów z parafii Dobra pielgrzymuje po Rzymie. 3 lipca w czasie modlitwy Anioł Pański pozdrowił ich Ojciec Święty Franciszek słowami: „Saluto tutti voi, cari romani e pellegrini! In particolare, saluto i lettori e i ministranti di Dobra, Polonia”. Papieżowi ofiarowali kopię cudownego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej autorstwa Ewy Trzupek.

Ministranci i lektorzy z parafii w Dobrej przeżyli niezwykłe wakacje z Bogiem. Pojechali na nie do Wiecznego Miasta.

Codziennie mieli możliwość uczestnictwa w Mszy św., wieczornej adoracji i w pogodnym wieczorze.

Zwiedzali też Rzym, zaglądając m.in. do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie modlili się za swoje mamy, a także do rzymskich bazylik i kościołów.

Chłopcy odwiedzili watykańską Kongregację ds. Ewangelizacji, gdzie spotkali się z ks. prał. Tomaszem Atłasem pochodzącym z Tymbarku, który jest pracownikiem tej dykasterii oraz Ks. prał. Piotrem Bajorem, pracownikiem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Wyjątkowym doświadczeniem był udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra. Papież Franciszek pozdrowił ministrantów i lektorów z Dobrej. Pielgrzymi przywieźli mu w prezencie kopię obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, czczonej w sanktuarium w Dobrej.

Chłopcy modlili się także przy grobie św. Jana Pawła II. – Ludzie pytali, czy to tłum małych kardynałów – napisał na swoim profilu ks. Jakub Jasiak, opiekun LSO w Dobrej, który zorganizował rzymskie rekolekcje.

Były też wrażenia sportowe. Chłopcy zwiedzili stadion olimpijski S. S. Lazio i AS Roma.

Tekst: Ks. Zbigniew Wielgosz, Ks. Jakub Jasiak

Zobacz zdjęcia (Fot.K.Bielski)