Wiadomości

"Dobra Młodzież" w Paryżu

oaza paryz 2022Tegoroczna oaza "Dobrej Młodzieży", czyli wspólnoty młodych, odbyła się w... Paryżu!

Młodzieżowa oaza gościła w paryskim domu ojców pallotynów. - W tym roku w ogóle nasze oazy odbywają się, można powiedzieć, w duchu pallotyńskim, bo w Rzymie byliśmy z ministrantami i lektorami u sióstr pallotynek, a teraz z młodzieżą w czasie wakacji w Paryżu u ojców pallotynów. Obie oazy na pewno miały trochę przez to klimat powołaniowy - mówi ks. Jakub Jasiak, organizator oazy.

Młodzież w czasie pobytu w Paryżu nawiedziła Kaplicę Cudownego Medalika, bazylikę Sacre Coeur, katedrę Notre Dame, Muzeum Luwr, Wersal, Sainte Chapelle, Muzeum Orsay, Wieżę Eiffla, Stadion Paris Saint-Germain oraz wiele innych miejsc. Uczestniczyli również we Mszy św. w kościele Polskiej Misji Katolickiej we Francji, gdzie przyjął ich ks. Jan Dziedzina, kapłan diecezji tarnowskiej pracujący od roku w Paryżu.

- Maksymalnie staraliśmy się wykorzystać czas, aby zobaczyć jak najwięcej miejsc i zaczerpnąć klimatu tego niezwykłego miasta - mówi animator Jakub Seretiuk. - Nie zabrakło czasu na Mszę św., modlitwę, adorację, spowiedź, spotkanie w grupach. Paryż nie Paryż, ale pojechaliśmy w końcu na oazę - dodaje Julia Podgórni, animatorka.

Co ciekawe, wszędzie robili ogromne wrażenie swoim śpiewem i energią, której nie maskowali. - Kiedy śpiewaliśmy na ulicy jedna pani podeszła do nas i powiedziała, że przypomniał się jej klimat pielgrzymki Jana Pawła II do Paryża w roku 1980. To chyba była największa pochwała i dowód na to, że i - nieśmiało tak myślimy - przynieśliśmy tu Chrystusa - mówi jedna z uczestniczek.

Zobacz zdjęcia (Fot.Wiktor Miśkowiec)

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.