Wiadomości

Wrześniowy dzień modlitwy za zmarłych

msza sw na cmentarzu 2022 2W niedzielne popołudnie, 4 września, wierni naszej parafii zgromadzili się na cmentarzu, przy grobach swoich bliskich, aby uczestniczyć w Mszy Świętej za zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na parafialnym cmentarzu.

Taki dzień modlitwy za zmarłych odbywa się w naszej parafii od kilku lat, na przełomie lata i jesieni. Jest to czas związany z rocznicą wybuchu II wojny światowej, dlatego też przed rozpoczęciem Mszy Świętej, miała miejsce ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku upamiętniającym ofiary wojny, znajdującym się na naszym cmentarzu. W imieniu władz samorządowych, wiązankę kwiatów złożył Wójt Gminy Dobra, P. Benedykt Węgrzyn, któremu towarzyszyli przedstawiciele Rady Gminy Dobra, P. Danuta Trzópek i P. Jan Palki.
Wrześniowy dzień modlitwy za zmarłych jest okazją do wspomnienia naszych bliskich, odwiedzenia ich grobów i modlitwy za nich, ale także przypomina o potrzebie troski o to szczególne miejsce w parafii, jakim jest cmentarz.
W imieniu parafii wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy z należytą starannością opiekują się grobami bliskich, wspierają utrzymanie cmentarza składanymi ofiarami, jak też przyczyniają się do utrzymania porządku na cmentarzu, poprzez pozostawianie odpadów w przeznaczonych do tego miejscach.
Szczególną wdzięczność wyrażamy firmie P. Tomasza Patality i wszystkim jej Pracownikom, za solidność w opiece nad cmentarzem i dobrą współpracę z Parafią w ramach administrowania cmentarzem.

Zobacz zdjęcia (Fot.K.Bielski)

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.