Makulatura na misyjne studnie

makulatura 06aZ inicjatywy Akcji Katolickiej zorganizowana została w naszej parafii akcja misyjna "Makulatura na misyjne studnie". Jest to kontynuacja wspierania tarnowskich misjonarzy, którzy budują studnie dla mieszkańców krajów Afrykańskich, wśród których nasi misjonarze pełnią posługę duszpasterską. Nasza parafia już wcześniej włączała się w to dzieło, zbierając makulaturę i plastikowe nakrętki.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki makulatury na misyjne studnie. Zebrane zostało 4750 kg makulatury, która zapełniła cały kontener. Ze sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 1900 zł, która została przekazana na konto Wydziału Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomysł i inicjatywę, a dzieciom i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w załadunku makulatury do kontenera.