Procesja Różańcowa

procesja rozancowa 2022Październik nierozerwalnie kojarzy się z Różańcem. W pierwszą niedzielę tego miesiąca organizowane są w parafiach procesje różańcowe, podczas których odmawia się modlitwę różańcową, niosąc Najświętszy Sakrament do czterech ołtarzy. Zwyczaj ten jest podkreśleniem, iż różaniec jest modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa.

Również i w naszej parafii tego dnia obchodzona jest uroczysta procesja do czterech ołtarzy, wokół kościoła. Przy ołtarzach odczytywany jest fragment Ewangelii, stanowiący rozważanie aktualnie podanej tajemnicy różańcowej, a w trakcie procesji, między ołtarzami, odmawiana jest modlitwa.
W tym roku procesja odbywała się w niedzielę 2 października. Przewodniczył jej ks. proboszcz Wojciech Sroka, niosąc Najświętszy Sakrament w monstrancji. Homilię poświęconą Różańcowi wygłosił ks. Paweł Krzak. Między kolejnymi ołtarzami kapłani przewodniczyli modlitwie różańcowej, odmawiając z wiernymi dziesiątki „Zdrowaś Maryjo”. Parafianie wzięli liczny udział w procesji, co pokazuje ogromne przywiązanie do Matki Bożej. Okolicznościom modlitewnym sprzyjała również pogoda, gdy wśród deszczowych dni na czas procesji świeciło słońce. Tegoroczne ołtarze przygotowali parafianie z: Dobrej – os. Morgi oraz Myconie, Gruszowca – os. Do Kozy, Kuźle i Brogi oraz Porąbki – os. Kalety.