Adoracja młodzieżowa

adoracja mlodziezowaOd pewnego czasu, w ramach spotkań Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Dobra Młodzież”, w pierwsze piątki miesiąca odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu. Był to czas, w którym w sposób szczególny można było porozmawiać z Bogiem indywidualnie. Od bieżącego roku katechetycznego zmieniona została formuła tej modlitwy i adoracje będą dostępne dla wszystkich chętnych, nie tylko dla młodzieży. Ale prowadzić je będzie właśnie młodzież.

Pierwsza taka publiczna adoracja miała miejsce w piątek 7 października. Prowadziła ją młodzież z Grupy Apostolskiej, pod przewodnictwem opiekuna, ks. Pawła Krzaka. Nastrojowi modlitewnemu sprzyjał półmrok panujący w świątyni, a uzupełniały go teksty czytane przez młodych oraz muzyka i pieśni wykonywane przez Zespół Muzyczny pod kierunkiem organisty p. Wojciecha Czecha. Na koniec spotkania modlitewnego celebrans błogosławił każdego indywidualnie, niosąc przez kościół monstrancję z Najświętszym Sakramentem.
Adoracja rozpoczęła cykl spotkań pierwszopiątkowych, które w tym roku duszpasterskim oscylować będą wokół tematu siedmiu słów Chrystusa z krzyża. Słowami rozważanymi w październiku było „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”.
***
W pierwszej adoracji wzięła udział niewielka grupa parafian. Zaproszenie jest jednak otwarte dla każdego chętnego spotkać się z Jezusem szczególnie blisko. Młodzież zaprasza wszystkich do wspólnego uwielbienia, modlitwy, śpiewu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.