Odpust w zabytkowej świątyni

odpust kosciol zabytkowy 28 X28 października Kościół wspomina świętych Szymona i Judę Tadeusza. Dla Dobrej jest to szczególne święto – tym apostołom dedykowany jest bowiem zabytkowy kościół. Z tej okazji liturgiczne wspomnienie wspomnianych świętych jest okazją do zyskania odpustu.

Uroczysta Msza Święta odpustowa sprawowana była o godzinie 18. Przewodniczył jej oraz homilię wygłosił (podobnie jak na pozostałych mszach) ks. Grzegorz Stochel – dyrektor administracyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Tę Eucharystię koncelebrował również ks. proboszcz Wojciech Sroka. Kaznodzieja mówił o najwyższych dla chrześcijanina wartościach – wierności Bogu oraz o modlitwie. Wskazał świętych apostołów jako wzory modlitwy.
Z racji prowadzonych przy zabytkowej świątyni prac konserwatorskich nie odbyła się tradycyjna procesja. Zamiast niej wierni zgromadzeni w świątyni odśpiewali uroczysty hymn „Te Deum” (Ciebie Boga wysławiamy), przed Najświętszym Sakramentem. Jak wskazywał wcześniej ks. proboszcz, był to gest wdzięczności wobec faktu, że zabytkowy kościół służył modlitwie naszych przodków oraz że nasze pokolenia również mogą w tym kościele wypraszać potrzebne łaski.