Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój królewski

orszak konkursZ okazji tegorocznego Orszaku Trzech Króli nasza parafia wespół z Urzędem Gminy zorganizowała konkurs na najpiękniejszy strój królewski. Chętni, chcący wziąć udział, mogli swoje zdjęcia w strojach Trzech Króli przesłać na maila parafii lub oznaczyć na Facebooku specjalnym znacznikiem (#dobraorszak2021). Następnie stroje były oceniane przez komisję konkursową. Zgłoszeń było łącznie 35. Komisja obradowała w czwartek 7 stycznia. Pod uwagę jury brane były m. in. płaszcz, korona, akcesoria królewskie, czy samodzielność wykonania.

W niedzielę 10 stycznia, podczas Mszy Świętej o godzinie 11 ogłoszono zwycięzców konkursu. Jury postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach: rodzina, rodzeństwo, indywidualne osoby. Wyniki, zaprezentowane przez ks. Jakuba Jasiaka przedstawiały się następująco:

a) w kategorii rodzina:

I miejsce: rodzina pp. Podgórni
II miejsce: rodzina p. Danieli Ryś
III miejsce: rodzina pp. Judka i Tomera.

b) w kategorii rodzeństwo:
I miejsce: rodzeństwo Świder
II miejsce: rodzeństwo Siedlarz
III miejsce: rodzeństwo Miśkowiec

c) w kategorii indywidualnej:
I miejsce: Jakub Borucki
II miejsce: Jakub Węgrzyn
III miejsce: Karol Lach

Za zdobyte miejsca zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Parafię i Urząd Gminy.

Tekst i zdjęcia z rozdania nagród: Adrian Cieślik
Zdjęcia strojów Trzech Króli: uczestnicy konkursu