Msza Święta w intencji Strażaków

DSC 0693a3 maja o godzinie 14 została odprawiona Msza Święta w intencji Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrej, w przeddzień wspomnienia św. Floriana, ich patrona. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Sroka, homilię wygłosił ks. Jakub Jasiak. Obaj kapłani, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, dziękowali strażakom ochotnikom za ich trud i poświęcenie dla ratowania życia ludzkiego, a także za wszelką pomoc i służbę podczas uroczystości liturgicznych w parafii. Podczas Eucharystii grała Orkiestra OSP Dobra.

Strażacy z dobrzańskiej jednostki, oprócz pomocy niesionej mieszkańcom Dobrej i okolic przy pożarach, wypadkach, powodziach, pełnią także posługę, zabezpieczając trasę Orszaku Trzech Króli, Drogi Krzyżowej czy procesji w trakcie Bożego Ciała. Pełnią wartę honorową przy Grobie Pańskim, wystawiają poczet sztandarowy na ważniejszych uroczystościach. Orkiestra OSP Dobra uświetnia liturgię swoją grą również bardzo często. Za te wszystkie działania najpierw ks. Jakub w kazaniu, później ks. proboszcz w zakończeniu Eucharystii złożyli ochotnikom szczere „Bóg zapłać”. Kustosz Sanktuarium zapewnił również druhów i druhny o nieustannej modlitwie w ich intencji.