LSO w Dobrej

lso 005

Wspólnota liczy obecnie 84 chłopców w tym 2 ceremoniarzy, 23 lektorów, 14 lektorów seniorów oraz 45 ministrantów. Nasza wspólnota ministrantów i lektorów przeżywa ten nowy rok formacyjny pod hasłem: „Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego”.

Uczestniczymy w Diecezjalnych Dniach Skupieniach w Ciężkowicach, drugi rok organizujemy Dni Formacji w Koszycach Małych k. Tarnowa, gdzie doskonalimy naszą posługę, uczestniczymy w wakacyjnej Oazie Ministranckiej w Krynicy-Zdroju oraz wzmacniamy ducha wspólnoty poprzez wspólne wyjazdy w góry, wycieczki, wycieczki rowerowe, mecze piłki nożnej.
Przede wszystkim jednak staramy się formować na zbiórkach i próbach asyst w duchu dobrze pojętej karności ewangelicznej, w wymiarze formacji ludzkiej, intelektualnej, duchowej i liturgicznej.

Opiekunenem LSO jest Ks. Jakub Jasiak.