ogloszenia 01

XXIX niedziela zwykła (21. 10. 2018 r.)

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w niedzielę o godz. 15.30 oraz w dni powszednie o godz. 17.30. Przed nabożeństwem różańcowym odmawiana jest także Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji Synodu.

2. W środę nowenna do MB Szkaplerznej połączona z różańcem o godz. 17.30 i Msza Święta.

3. Dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Spowiedzi i I komunii Świętej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w czwartek o godz. 17.30.

4. Wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca do Bobowej odbędzie się w sobotę 27 października o godz. 7.45 z parkingu przed kościołem. Zapraszamy wszystkich zgłoszonych. Gdyby jeszcze ktoś chciał dołączyć do wyjeżdżających, to można się zgłosić do poniedziałku.

5. W najbliższą niedzielę przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – Patronów zabytkowej Świątyni, która zbiega się z rocznicą ogłoszenia Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Msza Święta w zabytkowej świątyni będzie o godz. 16.00, natomiast Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją, odprawione będą w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Kazania wygłosi w tym dniu Ks. Bogumił Bednarek, Kapelan Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie. Ks. Kapelan będzie również przewodniczył sumie odpustowej. Prosimy o przygotowanie na procesję feretronów, figurek, sztandarów, chorągwi i baldachimu. Zapraszamy na procesję Dziewczęcą Służbę Maryjną i małe dzieci. Nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę będzie o godz. 15.30 w świątyni zabytkowej.

6. Zachęcamy, aby przygotowując się do uroczystości odpustowej, jak też do Uroczystości Wszystkich Świętych, skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie od godz. 17.00.

7. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne realizowane w naszej parafii – ogrodzenie cmentarza, złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach i przekazane na konto parafialne przez 153 rodziny (kwota 10040,00 zł i 50€) oraz złożone na tacę bez kopert (kwota 4728,00 zł); razem została zebrana kwota 14868,00 zł i 50€.

8. Kartki z wypominkami można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie? Ponadto w Gościu z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się tygodnia Misyjnego rozmowa z księdzem Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych, który przewodniczył uroczystościom odpustowym w naszej parafii 6. sierpnia. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnika, zachęcamy do skorzystania.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.