ogloszenia 01

I  niedziela Wielkiego Postu (18. 02. 2018r.)

1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary. Informujemy również, że radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz transmituje modlitwę w intencji rozeznania drogi życia dla naszej młodzieży, powołań do kapłaństwa do tarnowskiego Seminarium Duchownego i o świętość życia kapłańskiego. Msza św. w tych intencjach z asystą Kleryków jest transmitowana w każdy pierwszy czwartek miesiąca o g. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa (godz. 19.00). Natomiast w każdą czwartą niedzielę miesiąca w radiu RDN jest audycja Alumnów naszego Seminarium pt. „Wieczór z koloratką” o godz. 16.30 na tematy związane z odkrywaniem drogi do kapłaństwa i rozeznania sensu życia.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej na różaniec. O poprowadzenie różańca prosimy Różę P. Czesławy Drożdż.

3. Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez post i udział w Drodze Krzyżowej w dniu 23 lutego, czyli najbliższy piątek o godz. 7.00, 16.30 lub o godz. 19.00 (prowadzonej przez młodzież); w niedzielę o godz. 14.30 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą przyjść w piątek.

4. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę Św. o godz. 11.00 z liturgią dla dzieci.

6. W przyszłą niedzielę prosimy o złożenie ofiar na pokrycie kosztów sprzątania i dekoracji kościoła, na rok 2018. Prosimy, aby tych ofiar nie składać na tacę w ramach składki niedzielnej, ale przekazać, w kopertach z adresem, członkom Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej po Mszach Świętych przy wyjściach z kościoła. Ofiary na sprzątanie i dekoracje można także przekazać bezpośrednio na konto parafialne. Rodziny, które w tym roku osobiście sprzątały kościół mogą czuć się zwolnione z tej ofiary.

7. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.

8. Diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zachęca do słuchania w okresie Wielkiego Postu nowych audycji: 1. Spotkania z bratem Jackiem HAJNOSEM, dominikaninem. Dziś 28-letni duchowny, a jeszcze niedawno artysta grafik z lekkim podejściem do życia, wiele razy pogubiony, daje świadectwo przemiany. Audycje w każdy piątek o godz.17.05; 2. „Radiowe Rozmowy Rekolekcyjne – Droga do szczęścia” z udziałem dra Jacka PULIKOWSKIEGO, który mówi sam o sobie, że jest szczęśliwym mężem i ojcem, teściem i dziadkiem. Pan Jacek jest autorem wielu poczytnych książek o małżeństwie i rodzinie oraz wieloletnim ekspertem i doradcą życia małżeńskiego i rodzinnego, prelegentem licznych sympozjów. Audycje w każdą sobotę o godz.15.30. Ponadto radio transmitować będzie z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie „Drogę krzyżową” (piątki, godz.17.20) oraz „Gorzkie żale” (niedziela 16.00). Zachęcamy osoby starsze, chore do włączenia się w modlitwę poprzez duchową łączność dzięki radiowym transmisjom.