ogloszenia 01

XV niedziela zwykła (15.07.2018 r.)

1. Przeżywając Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, witamy bardzo serdecznie w naszym Sanktuarium wszystkich Pielgrzymów i Gości. Opiece i wstawiennictwu naszej Patronki polecamy wszystkich członków naszej wspólnoty parafialnej, także tych, którzy przebywają poza granicami kraju, jak też przybyłych na naszą uroczystość Pielgrzymów i Gości, prosząc przez Jej wstawiennictwo o dary Boże potrzebne do codziennego wzrastania w wierze i miłości.

2. Dziękujemy za wczorajszą posługę duszpasterską w naszym Sanktuarium ks. Piotrowi Smole, kapelanowi Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie.

3. Za dzisiejszą obecność wśród nas i głoszone kazania dziękujemy ks. Stanisławowi Wojdakowi - Ojcu Duchownemu Seminarium Duchownego w Tarnowie. Msze Św. dzisiaj według zwykłego porządku niedzielnego; o godz. 11.00 - Msza Św. z procesją eucharystyczną.

4. W ramach cyklu letnich koncertów kameralnych zapraszamy dzisiaj o godz. 17.15 do zabytkowego kościoła na koncert pt. „Muzyczne perły dawnej Europy”. W programie muzyka barokowa w opracowaniu na sopran, flet, gitarę klasyczną i klawesyn.

5. W poniedziałek 16 lipca – zakończenie Odpustu: dzień modlitwy w intencji rodzin. Kazania wygłosi Ks. Piotr Cebula - Dyrektor Wydz. Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. O godz. 7.00, 9.00 i 16.00 - Msze Św. z kazaniem. O godz. 11.00 - Msza Św. z procesją eucharystyczną oraz błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym. Prosimy o przygotowanie baldachimu i feretronów; zapraszamy Służbę Liturgiczną, DSM, dzieci pierwszokomunijne, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów. Podczas wszystkich Mszy Świętych będzie odnowienie ślubów małżeńskich, dlatego małżonków zapraszamy w miarę możliwości na Msze Święte wspólnie.

6. W środę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; o poprowadzenie różańca prosimy Różę P. Stefana Ranosza. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

7. W czwartek Msza Święta o godz. 18.00 w świątyni zabytkowej, poprzedzona koronką do Przemienienia Pańskiego.

8. W sobotę Msza Św. popołudniowa z liturgią niedzielną.

9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Do końca lipca można zapisywać się w parafii. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 90,00 zł (jeśli idzie więcej osób z rodziny - koszt jest mniejszy).

11. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszach Świętych popołudniowych. Informujemy równocześnie, że został uruchomiony parafialny telefon komórkowy, który odbiera ksiądz dyżurny – numer można znaleźć na stronie internetowej parafii.

12. Wyjazd ministrantów i lektorów na oazę do Bukowiny Tatrzańskiej we wtorek o godz. 13.30 z parkingu przed kościołem.

13. W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej wespół z redakcją portalu Historia Dobrej ogłasza ogólnospołeczną akcję pozyskiwania pamiątek związanych z czynem niepodległościowym w gminie Dobra. Pamiątki można przekazać w formie daru lub depozytu czasowego (po zakończeniu wystawy eksponaty wrócą do właścicieli na podstawie spisanej umowy). Zbiórka pamiątek trwać będzie u organizatorów do 14 października 2018 r. Więcej informacji na stronach internetowych, w siedzibie G.O.K-u oraz u Pana Adriana Cieślika.

14. Wójt Gminy Dobra zaprasza do wzięcia udziału w nocnym złazie turystycznym na górze Ćwilin organizowanym w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, który odbędzie się w sobotę 21 lipca 2018 r. Wejście na trasę z przewodnikiem o godz. 21,00 z Osiedla Pietrzki w Wilczycach i powrót tą samą trasą. Na szczycie Msza Święta Polowa, konkurs, oraz wspólny grill.

15. W wtorek odbędą się 3 pogrzeby: o godz. 10.00 Śp. Aleksandry Trzupek z Dobrej (Górka Plebańska), o godz. 12.00 Śp. Zofii Józefy Wolak z Dobrej, zamieszkałej ostatnio w Krakowie, o godz. 15.00 Śp. Marii Mysza z Dobrej, Os. Ćwiesie; przed każdym pogrzebem pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała do kościoła i różaniec. Polećmy dusze tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.