ogloszenia 01

II niedziela zwykła (20. 01. 2019 r.)

1. W środę o godz. 16.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca prosimy Różę P. Czesława Kawalca.

2. W środę zapraszamy również na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej o 17.00.

3. W poniedziałek o godz. 11.00 zapraszamy na okolicznościową zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów, podczas której odbędzie się spotkanie z przedstawicielami redakcji Małego Gościa Niedzielnego, która zwróciła się z propozycją przygotowania i opublikowania w Małym Gościu materiałów na temat działalności Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Prosimy o obecność wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów.

4. W sobotę 26 stycznia 2019 r. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00 Mszą Świętą w naszym Sanktuarium. Dalsza część uroczystości, odbędzie się w budynku szkoły. Gdyby jeszcze ktoś z Seniorów zdecydował się na udział w tym spotkaniu, to prosimy o zgłoszenie się do wtorku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (tel. 183330060) lub w parafii. Gorąco zachęcamy – wystarczy zadzwonić.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę Św. z liturgią dla dzieci o godz. 11.00.

6. Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej wraz z parafią zapraszają na „Ostatki Kolędowe”, które odbędą się w naszym Sanktuarium w najbliższą niedzielę, 27 stycznia, o godz. 17.00. Wystąpią zespoły działające na terenie Gminy Dobra.

7. Młodzież z parafii w Skrzydlnej zaprasza na plenerowe Jasełka, które odbędą się w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 obok kościoła w Skrzydlnej.

8. W minionym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękujmy wszystkim rodzinom za ciepłe i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy również za ofiary składane z okazji kolędy. Ofiarami tymi wspieramy między innymi utrzymanie Domu dla Kapłanów-Emerytów oraz Seminarium Duchowne w Tarnowie.

9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W imieniu Caritas Diecezji Tarnowskiej - jak co roku - zwracamy się zatem z prośbą do składających zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas oraz na stronie diecezji tarnowskiej znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

10. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne realizowane w parafii (ogrodzenie cmentarza) złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach i przekazane na konto parafialne przez 135 rodzin (kwota 9100,00 zł) oraz złożone na tacę bez kopert (kwota 5014); razem została zebrana kwota 14114,00 zł.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Stanisława Dudka z Dobrej, Os. Olejarze.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.