ogloszenia 01

11. 11. 2018 r. (32 Niedziela Zwykła)

1. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 wieczornica patriotyczna przygotowana przez Młodzieżową Grupę Apostolską. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

2. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, przeznaczone na cele inwestycyjne – ogrodzenie cmentarza.

3. Zapraszamy na Różaniec z wypominkami za zmarłych: w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 15.30.

4. Msze Św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.30 (po różańcu za zmarłych).

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej o 17.30.

6. Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 15.30 na plebanii.

7. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz III gimnazjum zapraszamy w czwartek na Mszę Św. o godz. 17.30 i spotkanie formacyjne.

8. W tym tygodniu nie będzie spotkań grup parafialnych, których opiekunem jest Ks. Jakub, czyli: ministrantów, kandydatów na ministrantów, lektorów, młodzieżowej grupy apostolskiej, a także szkolnego koła Caritas.

9. Dekanalny kurs dla kandydatów na lektorów rozpocznie się w naszej parafii w najbliższą sobotę o godz. 13.00. Zapraszamy chętnych chłopców od klasy VII. Zgłoszenia u Ks. Jakuba. Mogą się zgłosić także chłopcy, którzy nie byli wcześniej ministrantami.

10. Zachęcamy do nabycia czasopism religijnych, szczególnie Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy poszerzony numer „Gościa Tarnowskiego” poświęconego 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pokazanej przez pryzmat osób, miejsc i wydarzeń z terenu diecezji tarnowskiej. Czytelnicy przeczytają w numerze: - obszerny fragment listu biskupów diecezji zaboru austriackiego, który był czytany we wszystkich kościołach 3 listopada 1918 roku o niepodległości Polski i zadaniach jej obywateli * opis najważniejszych wydarzeń z całego regionu związanych z odzyskaniem niepodległości * o czym przypomina bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej * jak wyglądał szlak bojowy polskich Legionów na terenie diecezji tarnowskiej * o makroregionalnym projekcie edukacyjnym „Pierwsi Niepodlegli”, pokazującym nieznanych szerzej lokalnych ojców niepodległości * co o Polsce, patriotyzmie mówią ksiądz, siostra zakonna, świeccy * dlaczego mamy obowiązek miłości ojczyzny * jak Kościół diecezjalny przysłużył się odzyskaniu wolności w 1918 roku (podsumowanie cyklu historycznego przygotowanego przez redaktorów „Gościa Tarnowskiego” i dyrektora Archiwum Diecezji Tarnowskiej ks. Krzysztofa Kamieńskiego). Do nabycia jest także Promyczek Dobra dla dzieci.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Daniela Wolaka, zam. w Krakowie, a ostatnio na terenie naszej parafii, Os. Flisary. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.