ogloszenia 01

II Niedziela Adwentu (10. 12. 2017r.)

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Z tej racji zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Zapraszamy do udziału w Roratach, które odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Pół godziny przed Roratami zapraszamy również do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najśw. Maryi Panny.
3. W środę o godz. 16.30, zamiast godzinek, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. O poprowadzenie różańca prosimy II Różę Misyjną.
4. W środę Roraty poprzedzi nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00.
5. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież II klas gimnazjalnych oraz klas VII na spotkanie w czwartek o godz. 17.00.
6. Świece Caritas, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, można nabyć w zakrystii oraz w sklepiku Caritas.
7. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć potrzebujących, składając produkty żywnościowe do kosza w kościele oraz w sklepach. Dziękujemy właścicielom sklepów: Delikatesy Centrum, Sklep nr 2 GS, SPAR oraz Jędruś za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki, jak też młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przeprowadzenie akcji. Do kosza w kościele można złożyć produkty żywnościowe jeszcze jutro i we wtorek.
8. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki dostępne będą w zakrystii i wraz ze świecami w sklepiku Caritas. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków przeznaczone są na zakup choinek do kościoła.
9. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chorych można zgłaszać w zakrystii do piątku.
10. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne – nowe nagłośnienie i wymianę rynien przy dachu kościoła. Pragniemy nadmienić, że ofiary składane w kopertach z adresami, odnotowywane są w księdze ofiarodawców. Od jutra do środy trwać będą w kościele prace związane z wymianą nagłośnienia.
11. Dziękujemy Chórowi BelCanto, działającemu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej, za przygotowanie i poprowadzenie w piątkowy wieczór nabożeństwa „Akatystu” ku czci Matki Bożej.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz za ofiary na dekoracje i środki czystości rodzinom: Marii Ranosz, Agnieszki Noworolnik, Sylwii Stokłosa-Mysza, Agaty Stokłosa, Wandy Wydra, Stanisława Czecha, Elżbiety Dudzik, Marii Węgrzyn, Józefa Mroczka,
13. Troskę o porządek w naszej świątyni powierzamy kolejnym rodzinom: Dobra - Osiedle Łagodówka: Małgorzata Żurek, Agata Żurek, Maria Pilarczyk, Katarzyna Wątor; Osiedle Zalasek: Paulina Kalec, Bernata Kowalik, Katarzyna Dudek, Beata Judka; Osiedle Podlasek: Barbara Pyrek, Eliza Smaga, Małgorzata Becla, Magdalena Smaga; Porąbka - Osiedle Liszki: Ewa Trzópek, Monika Barańska, Małgorzata Gruszka.
14. Stowarzyszenie „Błękit” z Gruszowca zaprasza na warsztaty poświęcone ręcznemu wykonywaniu ozdób świątecznych, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej 16. 12. 2017r. (sobota) o godz.14:30. Każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie na swój projekt stroika gałązek drzew iglastych. Liczba miejsc ograniczona do około 30 osób.
15. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych. Oprócz Gościa Niedzielnego jest także Mały Gość Niedzielny, Arka i Źródło.
16. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty do wieczności Śp. Zygmunta Kurczabę z Dobrej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.