ogloszenia 01

XX niedziela zwykła (19. 08. 2018 r.)

1. Msze Św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Dodatkowa Msza Św., rozpoczynająca Dożynki Gminne, dzisiaj o godz. 14.00.

2. W dni powszednie Msze Św. o godz. 6.30 i 18.00.

3. W środę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; o poprowadzenie różańca prosimy I Różę Misyjną P. Teresy Kulig. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

4. W czwartek Msza Św. w kościele zabytkowym o godz. 18.00, poprzedzona koronką do Przemienienia Pańskiego. W sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 18.00.

5. Do parafii zwrócili się rodzice Kubusia Mistarza z Wiśniowej z prośbą o pomoc w zebraniu środków finansowych na operację. Kubuś nie chodzi, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, dlatego wymaga całodobowej opieki, pielęgnacji oraz rehabilitacji. Nadzieją jest przeprowadzenie kosztownej operacji [102 tys. zł] przez specjalistów z USA, którzy przyjadą do Polski, aby taka operację u Kubusia wykonać. Na zorganizowanie zbiórki przed naszym kościołem wyraziła zgodę Kuria Diecezjalna w Tarnowie. Chętni będą mogli złożyć na ten cel ofiarę do puszki w przyszłą niedzielę.

6. Starosta Limanowski uprzejmie informuje, że Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej przystępuje do robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa obiektów mostowych w ciągu drogi powiatowej nr 1616K Mszana Górna - Podłopień w m. Dobra i Jurków wraz z dojazdami. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Ze względu na zakres robót i technologię wykonania przebudowy i rozbudowy mostu (zlokalizowanego w pobliżu rzeźni w m. Dobra), od dnia 30 sierpnia 2018 droga powiatowa Dobra-Podłopień na odcinku w obrębie w/w mostu, wyłączona zostanie z ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Na czas wyłączenia z ruchu, wyznaczony zostanie objazd pomiędzy Dobrą a Tymbarkiem poprzez drogę krajową nr DK 28 do Limanowej, następnie drogą wojewódzką DW 965 (do ronda k. Wolimexu) oraz drogami powiatowymi 1618K i l617K przez Łososinę Górną i Piekiełko do Tymbarku - i analogicznie w przeciwnym kierunku. Dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, zostanie zapewniona możliwość przejazdu w rejonie przebudowywanego mostu. Przewidywany termin przywrócenia całkowitej przejezdności to koniec listopada 2018 r.

7. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne realizowane w naszej parafii złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach i przekazane na konto parafialne przez 104 rodziny (kwota 5800,00 zł) oraz złożone na tacę bez kopert (kwota 4702,00 zł i 7 €); razem została zebrana kwota 10502,00 zł i 7 €. Rozpoczęcie prac na cmentarzu planowane jest około 10. września.

8. Zachęcamy do korzystania z czasopism religijnych. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Św. Jacek Odrowąż podczas licznych wędrówek z wielkim żarem głosił Dobrą Nowinę. Jaki jest sekret sukcesu ewangelizacyjnego św. Jacka i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał? Ponadto w „Gościu”: wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w katechizmie w punkcie dotyczącym kary śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim; o polskim rolnictwie wobec zmian klimatycznych i gospodarczych.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii pw. MB Szkaplerzej w Dobrej

umieszczone są za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.