ogloszenia 01

XI niedziela zwykła (17. 06. 2018 r.)

1. W ramach nabożeństwa czerwcowego po Mszach Św. popołudniowych odmawiana będzie Litania do Serca Pana Jezusa; w niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. popołudniowej.

2. W środę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; o poprowadzenie różańca prosimy Różę P. Marii Ranosz. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Prosimy, aby rodzice zdeklarowanych chłopców wyjeżdżających na oazę dopełnili formalności do poniedziałku.

4. Wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas do Porąbki Uszewskiej we wtorek (19 czerwca) o godz. 8.30 z parkingu obok kościoła. Zapisy u Ks. Jakuba.

5. Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku formacji dla wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych działających w parafii (LSO, DSM, Schola, Apostolska Grupa Młodzieżowa, Zespół Muzyczny, SKC) w najbliższy czwartek (21 czerwca) o godz. 18.00 w świątyni zabytkowej. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich na wspólnego grilla przy plebanii.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. z okazji zakończenia roku szkolnego dla klas IV – VII oraz dla klas gimnazjalnych w piątek o godz. 8.00 a dla dzieci z przedszkola oraz dla klas I III o godz. 10.00. Zapraszamy na Msze Św. wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty. Spowiedź z okazji zakończenia roku szkolnego będzie w czwartek od godz. 17.00. Ze spowiedzi można korzystać także w pozostałe dni tygodnia od godz. 17.30.

7. Członków Rady Parafialnej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego prosimy o zebranie się na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na plebanii.

8. W przyszłą niedzielę dzieci zapraszamy na Mszę Św. z liturgią dla dzieci o godz. 11.00.

9. Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców dekanatu Tymbark organizuje w dniu 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 5.30 wyjazd autokarem na pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Koszt 50 zł. Szczegóły zamieszczone na plakacie. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do najbliższej środy.

10. Akcja Katolicka z parafii w Górze Św. Jana organizuje pielgrzymkę do Strachociny w dniu 29.06.2018 r. Chętni mogą zgłosić się w zakrystii lub do P. Czesławy Smoleń.

11. Rada Gminy Dobra wraz z Wójtem Gminy zapraszają mieszkańców wsi Dobra, Gruszowiec, Porąbka na spotkanie dotyczące rozwoju gminy. Spotkanie odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Dobrej.

12. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela, Arka i Źródło. Dla młodszych Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.