Wydarzenia 2021

Posłanie Kolędników Misyjnych

kolednicy misyjniW Święto Świętego Szczepana na terenie diecezji tarnowskiej prowadzona jest akcja zwana Kolędą Misyjną. Dzieci i młodzież, przebrani w stroje reprezentujące kraje misyjne, chodzą po miejscowościach, zbierając pieniądze, które mają stanowić wsparcie dla dzieł misyjnych na całym świecie, a zwłaszcza w krajach, w których pracują tarnowscy misjonarze.

Pasterka w noc Bożego Narodzenia

pasterka 2021Pasterka rozpoczęła się uroczystą procesją, podczas której do świątyni wniesiona został figurka Dzieciątka Bożego. Nim procesja wyruszyła z zakrystii, dało się słyszeć dwanaście uderzeń gongu. Po dojściu do prezbiterium ks. Arkadiusz wyśpiewał „Kalendę” – Orędzie o Bożym Narodzeniu pochodzące z Martyrologium Rzymskiego. Następnie ks. proboszcz złożył figurkę Dzieciątka przed ołtarzem, a w kościele rozbłysły światła – procesja do ołtarza szła w ciemnościach. Gest ten był symboliczny – oznaczał Boskie światło w świecie pełnym mroków. Następnie trójka dzieci w strojach regionalnych, złożyła uroczyście kwiaty przy Dzieciątku Jezus.

Dobrzańska szopka

szopka 2021Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia jedna z bocznych naw kościoła parafialnego w Dobrej stała się symbolicznym miejscem narodzenia Mesjasza. W tym roku postanowiono zachować motyw góralski, nawiązujący do naszych terenów.

Ruszyli z życzeniami

pierniczkiMłodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z Parafialnym Zespołem Caritas, jak co roku przygotowała prawie 150 kartek z życzeniami wraz ze słodkim upominkiem. W przygotowanie słodkich życzeń włączyły się dzieci z Przedszkola Publicznego w Dobrej, wraz z Dyrekcją, Wychowawczyniami i Rodzicami.

Zobacz zdjęcia (Fot. Małgorzata Świstak)

Zakończenie rorat z udziałem dzieci

roraty 202123 grudnia br. miały miejsce ostatnie roraty z udziałem dzieci i specjalnym kazaniem skierowanym do najmłodszych. Nabożeństwa te odbywały się codziennie przez cały adwent. Dzieci dokumentowały udział w roratach, zbierając na specjalnych planszach naklejki. Po ostatniej mszy roratniej miało miejsce losowanie nagród spośród wszystkich dzieci, które oddały plansze. Wylosowano trzy nagrody główne – zestawy figurek do szopki, odpowiednio wśród dzieci, które nie opuściły ani jednego nabożeństwa, wśród dzieci, które opuściły maksymalnie trzy msze oraz wśród pozostałych dzieci.