Aktualności

Dzień Otwarty Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie - ZAPROSZENIE

dzien otwarty wsdZapraszamy chłopców (od kl. 6) oraz młodzież męską do wyjazdu na Dzień Otwarty Seminarium Duchownego w Tarnowie. Jest to okazja do zwiedzenia seminarium, poznania życia kleryków od środka oraz do modlitwy, rozmowy i rekreacji ze wspólnotą WSD. Wyjazd w sobotę 27 kwietnia 2024. Zapisy dziś w zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła.

 

ZAPISY DZIŚ 14.04 W ZAKRYSTII

Pielgrzymka do Włoch - ZAPROSZENIE

Ks. dr Jerzy Smoleń zaprasza na pielgrzymkę do Włoch, w dniach 03 - 10 sierpnia 2024 r.

Zapisy u ks. Jerzego, tel. 730 998 101

pielgrzymka do wloch 01 

 pielgrzymka do wloch 03

Wigilia Paschalna

wigilia paschalna 2024„Liturgia Wigilii Paschalnej – „matka wszystkich świętych wigilii” (św. Augustyn z Hippony), jest sprawowana w Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Ta celebracja jest szczytem całego Triduum Paschalnego, gdyż zawiera w sobie przypomnienie zbawczego misterium Pana, do którego prowadziła nas msza wieczerzy Pańskiej i liturgia męki Pańskiej” (D. Makowski, „Misterium liturgii Wigilii Paschalnej”, [w:] „Triduum Paschalne. Przewodnik”, Poznań 2024, s. 169).

Wielka Sobota – święcenie pokarmów

poswiecenie pokarmow 2024Tradycyjnie w Wielką Sobotę przychodzimy do kościołów, by poświęcić pokarmy na świąteczny stół. Przychodzą całe rodziny lub ich przedstawiciele. W kolorowych koszyczkach, przygotowywanych z ogromną pieczołowitością znaleźć można produkty, które mają ściśle określoną symbolikę. Baranek jest symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią, ale też symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Jajka symbolizują nowe życie, sól zaś chronić ma od zepsucia. Chleb również symbolizuje Chrystusa, jest pamiątką nakarmienia tłumów słuchających Jego nauczania. Ponadto w koszyczkach znaleźć można: wędliny, masło, chrzan, babki wielkanocne oraz kurczaczki i zajączki z czekolady.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej

wlk piatek 2024„Liturgia na cześć męki Pańskiej, która celebrowana jest w godzinach wieczornych w Wielki Piątek, jest dla nas tajemnicą, w którą chcemy wniknąć. Do niej wprowadziła nas niejako liturgia mszy wieczerzy Pańskiej, która zapowiedziała to, czego uczestnikami stajemy się w liturgii drugiego dnia Triduum Paschalnego”. (D. Makowski, „Misterium liturgii na cześć męki Pańskiej”, [w:] „Triduum Paschalne. Przewodnik”, Poznań 2024, s. 134).

© 2017/2021 Parafia MB Szkaplerznej w Dobrej. All Rights Reserved.

Designed by Kajmowicz Jan.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.