Wydarzenia 2021

Dekanat Tymbark już po eliminacjach...

rozgrywki lsoParafia Dobra była gospodarzem Eliminacji Dekanalnych do Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji tarnowskiej w piłce nożnej halowej.

- Mamy nadzieję, że kolejne etapy, a więc etap rejonowy i diecezjalny się odbędą. Mimo wielu trudności, warto organizować tego typu wydarzenia sportowe, które hartują ciało, wzmacniają psychikę i kształtują ducha. Ożywiają one również miejscowe grupy ministrantów i lektorów - mówi Ks. Jakub Jasiak, dekanalny duszpasterz LSO dekanatu tymbarskiego.
- Chłopcy niesamowicie czekają na te zawody, które nie należą do najłatwiejszych w sędziowaniu z racji ogromnych emocji wśród zawodników, a czasami i opiekunów, a nawet księży - mówi z uśmiechem Szymon Miśkowiec, sędzia zawodów.
- Opieka medyczna pani pielęgniarki, dodatkowe ubezpieczenie, przygotowanie odpowiednich szatni dla zawodników, puchary i medale to wszystko sprawia, że zawody są zawsze na wysokim poziomie - mówi ceremoniarz Krystian Bielski.
- Gra zespołowa na boisku przekłada się później na nasza codzienność służby, po prostu tak jak na boisku rozumiemy się niemal bez słów - dodaje lektor Maksymilian Pytel.
Po zaciętej i dobrej rywalizacji, drużyny zajęły kolejno następujące miejsca:
MINISTRANCI: I miejsce - JURKÓW; II miejsce - TYMBARK; III miejsce - DOBRA;
IV miejsce - SZCZYRZYC; V miejsce - SKRZYDLNA
LEKTORZY MŁODSI: I miejsce - SZCZYRZYC; II miejsce - JURKÓW; III miejsce - DOBRA; IV miejsce - SKRZYDLNA; V miejsce - GÓRA ŚW. JANA; VI miejsce - NOWE RYBIE; VII miejsce - PODŁOPIEŃ
LEKTORZY STARSI: DOBRA - awans do rozgrywek rejonowych

Zobacz zdjęcia (fot.K. Bielski, W.Miśkowiec)