Wydarzenia 2021

Dobrzańska szopka

szopka 2021Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia jedna z bocznych naw kościoła parafialnego w Dobrej stała się symbolicznym miejscem narodzenia Mesjasza. W tym roku postanowiono zachować motyw góralski, nawiązujący do naszych terenów.

Stajenka betlejemska znalazła się wśród zaśnieżonego lasu, symbolizującego dobrzańskie, górskie okolice. Obok niej stoi zamknięta gospoda – w której nie znalazło się miejsce dla Zbawiciela. Widać jednak, że toczy się w niej życie – co sugeruje przebijające światło. Zza gospody, z lasu, wypływa rzeczka, nawiązująca do dobrzańskich górskich potoków. Przez leśną gęstwinę przebijają się Trzej Królowie, zmierzający, by pokłonić się Bożej Dziecinie.
Dekoracja jest dziełem młodzieży z Młodzieżowej Grupy Apostolskiej „Dobra Młodzież”. Nie byłaby jednak tak piękna i efektowna, gdyby nie pomysł i projekt autorstwa p. Dominiki Czyrnek. Gospodę wykonał stolarz, p. Janusz Adamczyk, śnieg zaś powstał dzięki uprzejmości rodziny Państwa Judków z Dobrej, którzy udostępnili watę tapicerską. Pomocą w pomiarach oraz zakupem potrzebnych materiałów zajmował się p. Adrian Cieślik.