LSO w Dobrej

lso 005

Wspólnota liczy obecnie 87 chłopców i mężczyzn, w tym: 2 ceremoniarzy, 24 lektorów, 12 lektorów seniorów, 38 ministrantów oraz 11 kandydatów na ministrantów. Nasza wspólnota ministrantów i lektorów przeżywa ten nowy rok formacyjny pod hasłem: „Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego”.

Uczestniczymy w Diecezjalnych Dniach Skupienia w Ciężkowicach, jesienią organizujemy Parafialne Dni Formacji w Koszycach Małych k. Tarnowa (2016, 2017, 2018), organizujemy wakacyjną Oazę Liturgicznej Służby Ołtarza w Krynicy-Zdrój (2017) oraz Bukowinie Tatrzańskiej (2018).
Przede wszystkim jednak staramy się formować na zbiórkach i próbach asyst w duchu dobrze pojętej karności ewangelicznej, w wymiarze formacji ludzkiej, intelektualnej, duchowej i liturgicznej.

Opiekunenem LSO jest Ks. Jakub Jasiak.