Odpust parafialny – dzień I

odpust szk dz 114 lipca rozpoczął się w Dobrej doroczny odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki parafii. Uroczystości potrwają do 16 lipca.

Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Piotra Szyrszenia SDS

25 lecie kaplanstwa ks Piotra SzyrszeniaW niedzielę 23 czerwca wspólnota parafialna świętowała jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Piotra Szyrszenia SDS. Na początku Eucharystii zostały złożone Dostojnemu Jubilatowi życzenia i wręczono symboliczne kwiaty.

Imieniny ks. Pawła

6dbe59d3 fbe2 4655 83a1 1b3ee91c6734a29 czerwca, ipso die liturgicznego wspomnienia św. Piotra i Pawła wspólnota parafialna modliła się za ks. Pawła Krzaka, świętującego tego dnia imieniny. Na początku Eucharystii o godzinie 11 przedstawiciele stowarzyszeń i grup parafialnych dorosłych złożyli solenizantowi życzenia i wręczyli bukiet kwiatów. Mszę w jego intencji sprawował ks. Mateusz Szwabowski.
Ks. Paweł odwdzięczył się parafianom dobrym słowem oraz imieninowym cukierkiem po zakończeniu nabożeństwa.

Tekst: Adrian Cieślik
Zdjęcia: Maria Cygal

Letni Koncert Kameralny - ZAPROSZENIE

Koncert kameralnyGmina Dobra, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej oraz Parafia w Dobrej zapraszają na Letni Koncert Kameralny, który odbędzie się 14 lipca 2024 r. o godz. 17.00 w Kościele pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Dobrej.
Wystąpi Zespół Kameralny muzyków z Opery Krakowskiej. ZAPRASZAMY!

Diecezjalne Święto Rodziny – wyjazd do Starego Sącza

swieto rodzin 2024W trzecią niedzielę czerwca odbywa się w Diecezji Tarnowskiej Diecezjalne Święto Rodziny. Jest to okazja do zwrócenia uwagi, jak wielką wartość niosą ze sobą rodziny katolickie, chrześcijańskie.

Tegoroczne świętowanie, które przypadło na 16 czerwca, połączone było z obchodami 25. rocznicy kanonizacji bł. Kingi, a  zarazem wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Starym Sączu. I to właśnie tam, przy tzw. ołtarzu papieskim celebrowana była pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza uroczysta Eucharystia. Wieloletni sekretarz Jana Pawła II, późniejszy metropolita krakowski wygłosił również homilię, w której wspominał wydarzenia, jakie rozegrały się dokładnie 25 lat temu. Papież wówczas nie leciał helikopterem, ale ze względu na pogodę został przewieziony samochodem i jechał m. in. przez naszą Dobrą.

W tegorocznych obchodach Diecezjalnego Święta Rodziny wzięła udział delegacja naszych parafian wraz z księdzem proboszczem Wojciechem Sroką. Jak podkreślali, „było to niezwykłe przeżycie duchowe”.

Tekst i zdjęcia: Maria Cygal