EDK Dobra - ZAPROSZENIE

edk 2023 zmOrganizatorzy EDK DOBRA zapraszają na kolejną - 6 edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zaplanowaną na dzień 22 marca, która rozpocznie się mszą św. sprawowaną w naszym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej o godz. 18.00.

Do zaoferowania jest już 7 tras o różnym stopniu trudności, w zależności od posiadanego doświadczenia w pieszym wędrowaniu. Są trasy prowadzące drogami, szlakami górskimi a także biegnące po drogach asfaltowych.

Gminne Ostatki Kolędowe

ostatki koledowe 2024Okres kolędowy powoli dobiega końca. Już od kilku lat w tym czasie Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej organizuje Gminne Ostatki Kolędowe. Jest to ostatnie spotkanie z kolędą w naszym sanktuarium.

Dzień Seniora

dzien seniora 2024Tradycyjnie, od kilku lat, w ostatnią sobotę stycznia, organizowany jest w naszej parafii Dzień Seniora. To spotkanie świąteczno-noworoczne jest okazją do podziękowania najstarszym mieszkańcom gminy Dobra za ich obecność i przekazywane doświadczenie, ale też do wyrażenia wobec Nich życzliwości i serdeczności przez młodsze pokolenie.

„Słopniczanie” z kolędą w Dobrej

slopniczanie koncert 202421 stycznia, podczas Mszy Świętej o godzinie 11 kolędowali w naszym sanktuarium członkowie Zespołu Regionalnego „Słopniczanie” ze Słopnic. Wykonali tradycyjne polskie i góralskie kolędy, w których śpiew włączyli się zgromadzeni na modlitwie parafianie. Po zakończeniu Eucharystii zespół dał krótki koncert, była też możliwość złożenia ofiary „do kapelusza” – jako wsparcie działalności zespołu.

Koncert noworoczny

koncert noworoczny 2024Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku obfituje w różnego rodzaju koncerty kolęd. Same zaś kolędy są na tyle wdzięcznym tematem, że przyciągają nie tylko artystów, ale i publiczność.