Imieniny Księdza Proboszcza

imieniny pr 202423 kwietnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha – męczennika, głównego patrona Polski oraz patrona chrzcielnego naszego Księdza Proboszcza Wojciecha Sroki. Z tej okazji w niedzielę poprzedzającą sprawowana była uroczysta Eucharystia w intencji dostojnego Solenizanta. Przewodniczył jej ks. Jerzy Smoleń, a koncelebrowali ks. Wojciech Sroka i ks. Mateusz Szwabowski. Ksiądz Proboszcz wygłosił podczas Mszy Świętej kazanie poświęcone powołaniom kapłańskim i zakonnym – była to bowiem Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

Po rozpoczęciu Mszy Świętej przedstawiciele stowarzyszeń parafialnych złożyli Księdzu Proboszczowi okolicznościowe życzenia i wręczyli symboliczny bukiet kwiatów. W ogłoszeniach ks. Wojciech podziękował wszystkim zgromadzonym, przede wszystkim za modlitwę, za życzenia i za każde dobre słowo. W dowód wdzięczności można było poczęstować się okolicznościowym cukierkiem.
Eucharystia miała uroczysty charakter. Oprócz asysty liturgicznej piękna liturgii dodawał śpiew Chóru BelCanto z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej.
***
Do życzeń dołącza się redakcja strony internetowej. Życzymy Księdzu Proboszczowi Wojciechowi wszelkiej pomyślności, opieki Matki Bożej Szkaplerznej oraz zdrowia i sił do kolejnych wielkich dzieł i radości z ich wykonania. Niech patron – św. Wojciech – wyprasza potrzebne łaski, a Duch Święty opromienia światłem każdy dzień kapłańskiej posługi.
***
Najlepsze życzenia składamy również Panu Organiście Wojciechowi Czechowi, któremu także patronuje św. Wojciech. Życzymy, aby muzyka nadal była pasją, a nuty z łatwością układały się w muzyczne kompozycje. Życzymy zdrowia, opieki świętego patrona oraz Matki Bożej Szkaplerznej na każdy dzień posługi organowej. Wyrażamy wdzięczność za upiększanie liturgii muzyką i życzymy, by brzmiała ona nieustannie.